Крим. Мін'юст пояснив, чому ЄСПЛ відмовився розглядати практику РФ вбивств і розстрілів 19.01.2021

News

Європейський суд із прав людини не розглядатиме адмінпрактику РФ вбивств і розстрілів у Криму, а також ще дві частини скарги України, оскільки не визнав такі порушення прав людини системними. Це пояснив в інтерв'ю Цензор.нет Іван Ліщина – заступник голови Мін'юсту, уповноважений у справах у ЄСПЛ.

Ліщина сказав, що Україна в скарзі на адмінпрактику вбивств і розстрілів вказувала вбивства українських військових.

"Ми встановили два таких випадки. Суд сказав, що цього недостатньо, щоб розглядати як системне порушення прав людини", – пояснив він.

При цьому Ліщина зазначив, що суд прийняв частину скарги, яка стосується зникнення людей. "Тому вбивства все одно будуть розглядати", – запевнив він.

Заступник міністра також "не зовсім зрозумів", чому суд відхилив частину про "націоналізацію" Росією майна українських військових. На його погляд, Україна подала з цього приводу "достатньо інформації".

Коментуючи відмову ЄСПЛ розглядати адмінпрактику переслідувань іноземних журналістів, він сказав, що це стосується лише частини фактів про їхнє затримання. "Частина ж щодо доступу до інформації та обмеження прав представників ЗМІ визнана прийнятною", – зазначив Ліщина.

  • Сьогодні, 14 січня, ЄСПЛ визнав частково прийнятною скаргу України проти Росії у справі про систематичні порушення прав людини в Криму. Прийняли майже всі пункти скарги, крім трьох адмінпрактик. Тепер суд може переходити до розгляду справи по суті.
  • Суд прийняв до "особливої уваги" заяви президента країни-агресора РФ Володимира Путіна, в яких той підтвердив факт захоплення півострова російськими військовими.
© Liga.net