У Європейському суді з прав людини почалось засідання у справі України проти Росії 26.01.2022

News

Сьогодні Україна представляє у Європейському суді докази порушень Кремлем прав людини в ОРДЛО

Мін’юст України сьогодні відстоює інтереси українців, які опинились на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, у Європейському суді з прав людини. Тут також сьогодні, 26 січня, розглянуть позов Нідерландів до Росії у справі збитого боїнга МН-17. Про це у Twitter заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передає портал "Коментарі".

Мін’юст України у своїх позивних вимогах висуває претензії безпосередньо до Російської Федерації.

"Доказом того, що Росія здійснює ефективний контроль над тимчасового окупованими територіями Донбасу, серед іншого, є і той факт, що російська влада відкрито стверджує, що РФ залишає за собою право вторгнутися в Україну, в разі якщо українська армія почне наступ на так звані "ДНР" та "ЛНР"", — написав міністр у Twitter.

Як раніше заявляла українська сторона, мета, яку вони переслідують полягає у тому, щоб притягнути Російську Федерацію до відповідальності за масові порушення прав людини на Сході нашої держави та зупинити ці порушення, наскільки це можливо. До того ж, рішення Європейського суду з прав людини у цій справі матиме не лише юридичні наслідки для Росії.

"Ми будемо доводити існування так званої "адміністративної практики" Російської Федерації щодо порушень Конвенції з прав людини та Протоколів до неї протягом усього періоду окупації частини території Донецької та Луганської областей починаючи з квітня 2014 року. Україна представить аргументовані факти на підтвердження того, що РФ була безпосередньо залучена до окупації цієї території нашої держави та до порушень прав людини на ній. Ми представимо докази здійснення Росією фактичного контролю на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей починаючи з квітня 2014 року. Понад те, ми доведемо, що окупація частини Донбасу має прямий зв’язок з окупацією Росією Криму", — розповіли у міністерстві.

Оригінал статті доступний за посиланням.

Денис Малюська. Фото з Twitter