Україна попередила суд у Страсбурзі, що РФ готує вторгнення 26.01.2022

News

Росія демонструє контроль над сепаратистськими республіками на Донбасі, заявляючи, що має право на вторгнення в Україну, якщо українська армія почне дії проти Л/ДНР.

"Особливість нинішньої ситуації та актуальність справи "Україна та Нідерланди проти Росії" полягає в тому, що російська влада відкрито стверджує, що Росія залишає за собою право вторгнутися в Україну, якщо остання направить свою армію проти ДНР і ЛНР. Понад те, що Україна не має наміру вирішувати питання Л/ДНР силою, тут важливо те, що такі погрози самі по собі демонструють ефективний контроль, який Росія здійснює над сепаратистськими республіками", - заявив Міністр юстиції Денис Малюська на слуханнях в Європейському суді з прав людини 26.01.2022.

Він додав, що, як і у випадку з Південною Осетією, російська програма щедрої паспортизації жителів сепаратистських регіонів спрямована на те, щоб дати росіянам привід для вторгнення в незалежні держави, коли заманеться.

"Ми представляємо Україну в Страсбурзі, в той час як Україна стоїть перед загрозою вторгнення повністю підготовленої російської армії чисельністю 120 тисяч військовослужбовців", - наголосив міністр.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 26 січня проводить слухання за трьома міждержавними заявами щодо подій на сході України.

У Страсбурзі будуть вирішувати, чи має ЄСПЛ "юрисдикцію" розглядати події стосовно тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей в період з квітня 2014 року.

Цей етап важливий, щоби суд міг перейти до розгляду по суті заяв України щодо злочинів Росії проти прав людини на сході України та заяви Нідерландів щодо збиття у липні 2014 року пасажирського літака Malaysia Airlines рейсу MH17 і загибелі 298 осіб.

Оригінал статті доступний за посиланням.